Let op: om deze website goed te kunnen gebruiken is het noodzakelijk om Cookies aan te zetten. Meer informatie...

NSB-predikant Ekering

ds. mr. L.C.W. Ekering (1889-1964) en zijn keuze voor het nationaalsocialisme

Henk Tijssen

Prijs: € 19,95
Voorraad#stock_type# onbekend
(Geen beoordelingen)
Delen:
Productspecificaties
EAN : 9789461538802
Auteur(s) : Henk Tijssen
Taal : Nederlands
Onderwerp : Geschiedenis
Thema : Geschiedenis
Uitgever : Aspekt B.V., Uitgeverij
Verschenen : April 2016
Druk : 1
Uitvoering : Paperback
Conditie : Nieuw
Pagina's : 250
Afmetingen : 211 x 129 x 24 mm
Gewicht : 333 gram
Beschrijving

Deze biografie beschrij het bijzondere leven van L.C.W. Ekering (1889-1964). Hij was een bekende hervormde confessionele predikant in de eerste helft van de twintigste eeuw en een begaafd spreker.

Niet terugdeinzend voor populistische uitspraken was hij in staat om het Nederlandse volk voor zijn ideeën te winnen. Zijn landelijke bekendheid kwam mede door het leiderschap vande AVRO Morgenwijding.
Drie keer veranderde hij van politieke voorkeur. Zijn weg ging van de CHU, via de HGS naar de NSB. Wat begon als antipapisme eindigde in antibolsjewisme en nationaalsocialisme. Uiteindelijk zat hij namens de NSB twee jaar lang in de Amsterdamse gemeenteraad. Tijdens de bezetting bleef Ekering nationaalsocialist. De oprichting van een nationaalsocialistisch Theologisch Front mislukte, want Mussert vond dat te ver gaan. Na de oorlog veroordeelde het Amsterdams Tribunaal hem tot vier jaar internering. Eenzaam was het levenseinde van de eens zo gevierde NSB-predikant.

Velden met een * zijn verplicht