Let op: om deze website goed te kunnen gebruiken is het noodzakelijk om Cookies aan te zetten. Meer informatie...

Ontdekking van de elementen

Philip Ball

Prijs: € 47,50
Voorraad#stock_type# onbekend
(Geen beoordelingen)
Delen:
Productspecificaties
EAN : 9789085717485
Auteur(s) : Philip Ball
Taal : Nederlands
Onderwerp : Scheikunde algemeen
Thema : Populairwetenschappelijke wetenschap
Reeks : Wetenschappelijke bibliotheek (161)
Uitgever : New Scientist
Verschenen : December 2021
Druk : 1
Uitvoering : Hardcover
Conditie : Nieuw
Afmetingen : 238 x 226 x 19 mm
Gewicht : 899 gram
Beschrijving

Van zuurstof en waterstof tot tennessine en oganesson: achter de ontdekkingen van de elementen in het periodiek systeem gaan bijzondere verhalen schuil. Dit boek beschrijft de meeslepende zoektocht naar datgene waar alles om ons heen uit is opgebouwd.

Door de geschiedenis van de elementen op te tekenen, laat wetenschapsauteur Philip Ball zien hoe we langzaam maar zeker de bouwstenen van materie hebben ontrafeld. Ook beschrijft hij hoe de scheikunde zich tot een volwassen vakgebied ontwikkelde - van de prehistorie en de klassieke oudheid tot het tijdperk van de atoombommen en deeltjesversnellers, waarin wetenschappers elementen kunnen maken die niet eens in de natuur voorkomen.

Ontdekking van de elementen vertelt verhalen uit de hele wereld, ondersteund door prachtig historisch beeldmateriaal. Het beschrijft de lange zoektocht van wetenschappers, die vanuit het idee van vier elementen - aarde, lucht, water en vuur - uiteindelijk met vallen en opstaan het huidige periodiek systeem der elementen ontwikkelden. Nobelprijswinnaar Ben Feringa leidt het boek in met een voorwoord.

Velden met een * zijn verplicht