Let op: om deze website goed te kunnen gebruiken is het noodzakelijk om Cookies aan te zetten. Meer informatie...

Afropeaan

Notities uit Zwart Europa

Johny Pitts

Prijs: € 24,99
Voorraad#stock_type# onbekend
Ook verkrijgbaar als:
(Geen beoordelingen)
Delen:
Productspecificaties
EAN : 9789044546217
Auteur(s) : Johny Pitts
Taal : Nederlands
Onderwerp : Literaire non-fictie
Thema : Biografie en non-fictieproza
Uitgever : De Geus
Jaar van uitgave : 2022
Verschenen : April 2022
Druk : 1
Uitvoering : Paperback
Conditie : Nieuw
Pagina's : 464
Afmetingen : 216 x 136 x 31 mm
Gewicht : 564 gram
Beschrijving

Wat betekent het om een Zwarte Europeaan te zijn? Met camera en notitieboek trekt Johny Pitts door Europa, op zoek naar Zwarte stemmen en een verenigde Afro-Europese identiteit. De reis begint in zijn geboortestad Sheffield en doorkruist Parijs, Brussel, Amsterdam, Berlijn, Stockholm, Moskou, Marseille, Rome en Lissabon. Overal ontmoet hij Europeanen met Afrikaanse roots die jongleren met verschillende loyaliteiten en nieuwe identiteiten smeden.

Afropeaan is een indrukwekkende zoektocht naar datgene wat Zwarte Europeanen verbindt en de Europese identiteit vormgeeft.

'Pitts schrijft niet enkel over zijn belevingen, zijn zoektocht naar zwart Europa, maar ook over de Europese geschiedenis, de Afrikaanse geschiedenis en hoe die twee verhalen in elkaar zitten verweven. Ik vind het een openbaring te lezen en te ontdekken dat ook ík Europees ben.' - Lisette Ma Neza

'Volgens Pitts schuilt er meer achter het woord: 'Afropeaan' is een helende term voor het jarenlange gevoel niet te behoren tot een vaste groep.' - De Standaard

Velden met een * zijn verplicht