Let op: om deze website goed te kunnen gebruiken is het noodzakelijk om Cookies aan te zetten. Meer informatie...

Politiek en beleid in sociaal perspectief[e-boek e-boek]

Marijke Pruyt; Christophe Timbremont; Bart Van Bouchaute; Peter Christiaensen

Politiek en beleid in sociaal perspectief
Dit is een ePub3 ePub3 e-boek
Prijs: € 33,-
Voorraad#stock_type# onbekend
Let op: dit is een ePub3 ePub3 e-boek
Bestel je voor het eerst een digitaal product? Lees dan eerst de informatie over het bestellen, downloaden en gebruiken van digitale producten!
(Geen beoordelingen)
Delen:
Productspecificaties
EAN : 9789059964570
Auteur(s) : Marijke Pruyt; Christophe Timbremont; Bart Van Bouchaute; Peter Christiaensen
Taal : Nederlands
Onderwerp : Politicologie
Thema : Politieke wetenschap en theorie
Uitgever : Academia Press
Verschenen : Oktober 2025
Uitvoering : E-boek
Conditie : Nieuw
Pagina's : 608
Beschrijving

In dit handboek worden politiek en beleid benaderd vanuit een sociaal perspectief. Het boek is vooral gericht op professionals (in opleiding) in de brede sociale sector, die meer inzicht willen krijgen in de dynamiek van politiek en beleid. Bij de uitwerking werd gekozen voor sociaal relevante thema's, casussen en voorbeelden. Een belangrijke invalshoek is de actieve inbreng van burgers en hun organisaties in de vormgeving van de samenleving.

Het eerste deel, 'Fundamenten', behandelt de elementen die belangrijk zijn om de dynamiek van de politiek te kunnen begrijpen: het politieke interactieproces, macht, democratie, de welvaartstaat en de politieke stromingen en ideologieën. In het tweede deel komen de verschillende actoren aan bod, zoals het openbaar bestuur en de partijen; maar ook de media, het middenveld en de burgers. In het derde deel, 'Lagen', worden de verschillende politieke niveaus besproken van de gemeente tot het mondiale politieke veld.

Velden met een * zijn verplicht