Let op: om deze website goed te kunnen gebruiken is het noodzakelijk om Cookies aan te zetten. Meer informatie...

De Rijn

Biografie van een rivier

Hans Jürgen Balmes

Prijs: € 37,99
Voorraad#stock_type# onbekend
Ook verkrijgbaar als:
Productspecificaties
EAN : 9789021459769
Auteur(s) : Hans Jürgen Balmes
Taal : Nederlands
Onderwerp : Literaire non-fictie
Thema : Aardrijkskunde
Uitgever : Querido
Jaar van uitgave : 2023
Verschenen : Juni 2023
Druk : 1
Uitvoering : Hardcover
Conditie : Nieuw
Pagina's : 512
Afmetingen : 222 x 146 x 41 mm
Gewicht : 796 gram
Beschrijving

De Rijn ontstond miljoenen jaren geleden in het midden van zijn huidige loop, waar zeekoeien zwommen in een tropische zee. Doordat de kustlijn langzaam naar het westen verschoof en het water stroomopwaarts een nieuwe loop vond, werd de rivier allengs langer. De Rijn herbergt nog steeds de oudste dieren van Europa, maar is vanaf de bron tot aan de delta inmiddels ook door mensenhanden gevormd. Geen enkele andere rivier is grens, verkeersader, vluchtweg en voedingsbron tegelijk.

Hans Jürgen Balmes treedt in de traditie van grote natuurschrijvers als Henry David Thoreau, Ralph Waldo Emerson, John Muir en Robert Macfarlane. Hij neemt ons mee op een reis langs de oevers van de Rijn, waar we dichters en schilders ontmoeten voor wie de rivier een inspiratiebron en soms zelfs een obsessie werd. We zien bijzondere bomen en dieren tot leven komen in zijn sublieme beschouwingen.

Balmes betovert ons met zijn onuitputtelijke stroom van verhalen en zijn stille overpeinzingen, die tot reflectie uitnodigen. Natuurschrijven op zijn best.

(Geen beoordelingen)
Delen:
Velden met een * zijn verplicht